1752538. CONVAIR ARMBANDSUR 18K 1960-TAL.
Convair, armbandsur, 18K, 1960-tal, manuellt urverk, rödguld, safirglas, serie nr. 321, senare armlänk modell X-länk med stav, viklås, diam ca 18 mm, vikt ca 23.1 g, etui original medföljer.
X-länk saknar kontrollstämpel. Håller 18K syra. Bruksslitage. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.