175165. MATSALSGRUPP, 9 delar, ek, 1900-talets första kvartal.
Bord med rektangulär skiva på kopplat underrede. Längd med två extraskivor 200, bredd 75, höjd 75 cm.
Stolar 4 st + 4 st (två olika modeller).
Bruksslitage, repor, extraskivorna med fanerskador. Fläckar på dynorna.