CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft.

175151. CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft.

Fanerad i alm, samt massiv björk med skurna detaljer, 4 stora lådor, skrivsats med 9 lådor samt mindre skåp. Dragknoppar i trä och metall. Nyckelskyltar i metall.
Höjd 129 bredd 99,5, djup 48 cm.

smärre åldersslitage, smärre fanersprickor på skrivklaffens insida.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 718