KOPPARFÖREMÅL, 6 st, 1800-tal.

174775. KOPPARFÖREMÅL, 6 st, 1800-tal.

Mjölkanna med lock, slaglödd, höjd 24 cm. Behållare med handtag, slaglödd, höjd 24 cm. Stop, slaglödd, höjd 23 cm. Kåsa med handtag, diameter 15 cm. Kaffepetter med lock på tre ben, höjd 35 cm. Kaffekanna minimodell, slaglödd, stämplad på handtag PPS, lagad ovandel, höjd 14 cm.

Åldersslitage. Bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage. Bucklor.

Antal besök: 1 321