TAKLAMPA, möjligen Tilgmans keramik, 1950-/60-tal.

174743. TAKLAMPA, möjligen Tilgmans keramik, 1950-/60-tal.

Stomme av teak. Tre kupor i vitt glas med fäste i keramik med polykrom dekor förställande blommor. Höjd utan kabel 28 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 716