5 st koppar med fat, diameter 16 cm 1 st kaffekanna, höjd 12 cm 1 st gräddkanna, höjd 8,2 cm.
Slitage, krackeleringar, missfärgningar. Kanna med avslag vid pipen. Ett fat med nagg.