174150. MAT OCH KAFFESERVIS, ca 62 delar, "Birka", Stig Lindberg, Gustavsberg.
Bestående av 10 flat tallrikar, 10 djupa tallrikar, 16 assietter, uppläggningsfat, 1+1 skålfat, 1+1 skålar, såskanna, tillbringare, 15 koppar med fat, sockerskål, gräddkanna, ett par ljusstakar.
Slitage och repor.