FÖRVARINGSBURKAR, 15 st, emaljerade, Kockums, 1950-tal.

173946. FÖRVARINGSBURKAR, 15 st, emaljerade, Kockums, 1950-tal.

1 st burk med ranka, höjd 7 cm, bredd 14 cm
2 st blå burkar med lock, höjd 7 cm, bredd 11 cm
1 st blå burk utan lock, höjd 7 cm, bredd 11 cm
1 st gul burk med lock, höjd 7 cm, bredd 11 cm
1 st gul burk utan lock, höjd 7 cm, bredd 11 cm
1 st ljusgul burk med lock, höjd 7 cm, bredd 11 cm
3 st blå burkar med lock, höjd 7 cm, bredd 13 cm
3 st gula burkar med lock , höjd 7 cm, bredd 13 cm
1 st blå burk med lock, höjd 8 cm, bredd 15 cm
1 st blå burk utan lock, höjd 8 cm, bredd 15 cm.

Emaljskador på några lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Emaljskador på några lock.

Antal besök: 1 268