BYRÅ, jakaranda, Snickarmästare Carl Bergsten, 1955.

173903. BYRÅ, jakaranda, Snickarmästare Carl Bergsten, 1955.

Höjd 90, Längd 71, Bred 35
Geometrisk intarsiadekor i jakaranda.
Låda med påskrift. (se bild)
Bakstycke med Stockholms Stads Hantverksförenings stämpel.

Slitage, fanérskador, fläckar.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 90, Längd 71, Bred 35
Låda med påskrift. (se bild)

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 4 073