MAT- OCH KAFFESERVISDELAR, 64 delar, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-tal.

173274. MAT- OCH KAFFESERVISDELAR, 64 delar, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-tal.

Mestadels 2:a sortering.
11 Flata tallrikar, diameter ca 24 cm.
11 Flata tallrikar, diameter ca 21 cm.
9 djupa tallrikar, diameter ca 24,5 cm.
9 djupa tallrikar, diameter ca 21 cm.
13 assietter, diameter 14 cm.
3 kaffekoppar, 4 fat.
4 tekoppar utan fat.
2 fat, diameter 15 cm.
Såssnipa.
Terrin med hänklar, längd 25,5 cm.

Slitage, sprickor, omfattande nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mestadels 2:a sortering.
13 assietter, diameter 14 cm.
3 kaffekoppar, 4 fat.
4 tekoppar utan fat.
2 fat, diameter 15 cm.
Såssnipa.

Antal besök: 814