VASER, 2 st, glas, Po Ström och Bergdala, 1900-tal.

173256. VASER, 2 st, glas, Po Ström och Bergdala, 1900-tal.

Vas röd, Bergdala, ej etikettmärkt, höjd ca 30 cm.
Vas blå, höjd ca 31 cm, signerad.

Bruksslitage, röd vas med rester av stearin, blå vas med tillverkningsdefekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 10 225