URNA samt STOP, porslin, majolika samt renässansstil, 1900-tal.

173077. URNA samt STOP, porslin, majolika samt renässansstil, 1900-tal.

Urnan med reliefdekor av växter. Hänklar i form gripar. Stopet med figurscen samt lock av tenn. Höjd 46 cm resp 39 cm.

Mindre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre bruksslitage.

Antal besök: 865