Massiv samt fanerad björk, Öppningsbar ovandel, invändigt med 16 lådor, vridbara lönnfack, bronsbeslag samt benknoppar. Höjd 125 cm. Bredd 98 cm. Djup 45 cm.
Åldersslitage.
Nyckel/nycklar finns.
Åldersslitage.
Nyckel/nycklar finns.