TAKLAMPA, fotogenmodell, Jugend, 1900-talets första kvartal. Högsta höjd 102 cm.

172823. TAKLAMPA, fotogenmodell, Jugend, 1900-talets första kvartal. Högsta höjd 102 cm.

Mässing. 3 x 2 ljushållare. Vit glaskupa. Lamphuset omgjort för el. Diameter 54 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 050