ARMBAND, 18k guld med 22 diamanter, totalt ca 3,3ct. Vikt ca 75 gram.

172666. ARMBAND, 18k guld med 22 diamanter, totalt ca 3,3ct. Vikt ca 75 gram.

Flätad armlänk. Dolt lås med säkerhetskedja. Briljantslipade diamanter satta i chatonger med 4 klor vardera. Längd ca 18 cm. I originaletui.

Proveniens: Gåva vid dop av M/S Hokkaido 12/9 1966 Eriksbergs Mekaniska Verkstad.

VVS2. Wesselton (H). Obetydligt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 282