Barvagn/serveringsvagn, mässing, rökt glas. Serveringsvagn med mässingsram med hjul och två ovala nivåer av tonat glas, med en böjd kant med prydnadsdekorationer upptill, höjd 73 cm, längd 74 cm, bredd 42 cm.
Tecken på slitage och gnidning som är lämpliga för ålder, partiella repor.