SVEN GUSTAF LINDROTH. TILLSKRIVEN. PORTRÄTT, 2 st, olja på duk, 1800-talets första del.

171829. SVEN GUSTAF LINDROTH. TILLSKRIVEN. PORTRÄTT, 2 st, olja på duk, 1800-talets första del.

Föreställande Anders Jakob Areskog, Ålderman i Kalmar (1800-1873) samt hans maka Christina
Båda 37x30 cm.

Bägge med krackelyr, mansporträtt med gammal dukskada uppfordrad på pannå.

Gör en kostnadsfri värdering!

Båda 37x30 cm.

Antal besök: 1 352