HANS-AGNE JACOBSSON. 3 stycken takarmaturer, Markaryd samt Lilux. 1900-talets mitt andra hälft.

171741. HANS-AGNE JACOBSSON. 3 stycken takarmaturer, Markaryd samt Lilux. 1900-talets mitt andra hälft.

Takplafond Mässing och plexiglas. Diameter 39 cm.
Väggarmatur. Mässing och plexiglas. Höjd 22, 5 cm.
Pendel, Lilux. Krom och glas. Höjd 27 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 244