YTTERFODER samt STOP, majolika, Rörstrand, 1900-talets första kvartal.

171737. YTTERFODER samt STOP, majolika, Rörstrand, 1900-talets första kvartal.

Polykrom glasyr med floral dekor. Ytterfodrets längd 36 cm, höjd 18 cm. Stopets höjd 20 cm.

Glasyrkrackelering samt mindre nagg. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 869