SLAGBORD, allmoge, 17/1800-tal.

171505. SLAGBORD, allmoge, 17/1800-tal.

Bord med utfällbara grindar. Nitar samt gångjärn original. Bordet ihopsatt med fyrkantiga träplugg. Rundade slag.
Bredd hopfällt 28 cm. Höjd 77 cm, längd 161 cm, bredd 105 cm.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage.

Antal besök: 1 724