SPEGELBYRÅ, brickmärkt Firma Möbler & Inredningar G H Wrange Stockholm, 1920/30-tal.
17139. SPEGELBYRÅ, brickmärkt Firma Möbler & Inredningar G H Wrange Stockholm, 1920/30-tal.
Spegelbyrå med 10 + 3 lådor. Snidad dekor av bland annat ansikte, Beslag i mässing i form av stjärnor. Fanerad i bland annat björk. Nycklar finns.
Längd 107, bredd 48, höjd 189 cm.