KLÄDSKÅP, troligen Firma Möbler & Inredningar, G H Wrange Stockholm, 1920/30-tal.
17138. KLÄDSKÅP, troligen Firma Möbler & Inredningar, G H Wrange Stockholm, 1920/30-tal.
Inredning med klädhängare, hyllplan samt låda.
Snidad dekor av bland annat stjärnor och urna.
Art déco. Faner i bland annat björk. Nyckel finns.
Längd 101, bredd 55, höjd 197 cm.