TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn och sten, omkring 1900.

170853. TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn och sten, omkring 1900.

Rektangulär löst liggande stenskiva med vitmålat gjutjärnsunderrede. Rikligt dekorerad med bland annat tassavslut.

Skiva med sprickbildning. nagg.
Repor/ytslitage/flagnad färg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Repor/ytslitage/flagnad färg.

Antal besök: 1 805