17006. KAFFE/TESERVIS, silver, 3 delar JLH 1950/51 samt TESIL, silver, Gewe. Total vikt 914g.
Tesil med ställ, stämplad GEWE Malmö, otydlig datering.
Kaffe/Teservis rokokostil bestående av kanna, sockerskål med lock samt gräddkanna, Stämplade JLH 1950/51.
Höjd 4 - 17,5 cm.
Monogramgravyr på kaffe/tekanna. Slitage.