KRUS, JARDINIERE samt FAT, 5 delar, bland annat "Holland", Wilhelm Kåge, 1900-talets första hälft.

169960. KRUS, JARDINIERE samt FAT, 5 delar, bland annat "Holland", Wilhelm Kåge, 1900-talets första hälft.

Blå/vit dekor.
Höjd 12-20 cm.
Fatets längd 31 cm.

Jardiniere samt ett krus med bottennagg.
Krackelyr. Slitage. Sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blå/vit dekor.
Höjd 12-20 cm.
Fatets längd 31 cm.

Krackelyr. Slitage. Sprickor.

Antal besök: 641