Urna med hänklar, märkt Meissen Alka Kunst Bavaria. Lutspelande barn, Schaubach kunst Germany. Spelande man, Czecoslovakia. Munspelsspelande flicka, Goebel, "Nasha". Höjd 12 - 23,5 cm.
Bruksslitage. Mindre nagg på "Nasha" Goebel vit sockel.