FIGURINER 3st samt URNA, porslin, bland annat Goebel.

16896. FIGURINER 3st samt URNA, porslin, bland annat Goebel.

Urna med hänklar, märkt Meissen Alka Kunst Bavaria.
Lutspelande barn, Schaubach kunst Germany.
Spelande man, Czecoslovakia.
Munspelsspelande flicka, Goebel, "Nasha".
Höjd 12 - 23,5 cm.

Bruksslitage. Mindre nagg på "Nasha" Goebel vit sockel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Spelande man, Czecoslovakia.
Höjd 12 - 23,5 cm.

Antal besök: 1 293