KUNGSÖRN (Aquila chrysaetos), Uppstoppad kungsörn över orrhane.

168867. KUNGSÖRN (Aquila chrysaetos), Uppstoppad kungsörn över orrhane.

Vingbredd ca 147 cm, på piedestal, 1920-tal
CITES-intyg medföljer för försäljning inom EU.

Åldersslitage, enstaka vingfjäder något lös.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 12 311