LJUSKRONA, barockstil, herrgårdsmodell, 1930/40-tal.

168605. LJUSKRONA, barockstil, herrgårdsmodell, 1930/40-tal.

Slipade vita samt rökfärgade kristallprismor. Stomme i mässing. Avslutning med slipad glasboll. Mittdel med obelisk. 8 ljuspunkter. Alla prismor finnes.Höjd 89 cm, diameter 58 cm.

Smärre åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre åldersslitage.

Antal besök: 1 249