Valnötsfanerad lådspegel, längd 68, bredd 28, höjd 82 cm.
Syskrin kurbitsmålning.
Vattencistern koppar till köksspis längd 57,5, bredd 12,5 cm.
Bruksslitage.
Syskrin kurbitsmålning.
Bruksslitage.