168165. MATSALSSKÅP, ek, jugend, 1900-talets första hälft.
Delbart med vitrindel. Skuren dekor med mässingsbeslag.
Höjd ca 197 cm. Längd 169 cm. Bredd 56.5 cm.
Lösa delar till lister medföljer. Skador. Repor, slagmärken. Slitage.
Nyckel/nycklar finns.