PARTI SILVER, 13 delar, bland annat handspegel, dosa och knivar. Handspegelns vikt 265g, resterande 515g.

16798. PARTI SILVER, 13 delar, bland annat handspegel, dosa och knivar. Handspegelns vikt 265g, resterande 515g.

1 par skedar, förgylt silver, graverad dekor av ansikten, CG Hallberg 1902, längd ca 19,5 cm, medföljer etui.
Handspegel, stämplad GMP? 1871, tot längd ca 30 cm.
Dosa, England, längd ca 8 cm.
6 knivar, stämplade GM 1876, längd ca 20 cm.
Kniv, otydliga stämplar, eventuellt CG Hallberg, blad i rostfritt, längd ca ca 22 cm, ovägd.
Brevkniv samt penna, filigranarbete, utan stämplar.

Dosa med gåvogravyr. Bruksslitage, slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dosa, England, längd ca 8 cm.

Antal besök: 942