SKÅL samt LOCKSKÅL, silver, jugend. Tot vikt 415g.

16777. SKÅL samt LOCKSKÅL, silver, jugend. Tot vikt 415g.

Skål jugend med förgyld insida, stämplad EP(Evald Pettersson) Skövde 1923, diameter ca 18, höjd 7 cm.
Lockskål jugend, svenska importstämplar, diameter ca 12, höjd 11 cm.

Bruksslitage. Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage. Repor.

Antal besök: 929