AMPEL, Porslin, Jugend, tidigt 1900-tal.

167633. AMPEL, Porslin, Jugend, tidigt 1900-tal.

Beståendes av två kupor med bladdekorationer i olika färger, upphängningsanordning med snören och avslut med flerslagen valknop.
Höjd ca 50 cm, diameter 33,5 cm.

åldersslitage, övre kupa med avslag på ovansidan
ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

ej genomgången.

Antal besök: 989