MATSERVIS, 58 delar, porslin, "Exclusiv", Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

167504. MATSERVIS, 58 delar, porslin, "Exclusiv", Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

2 + 2 uppläggningsfat, längd 30 - 36 cm.
1 + 1 skål med grepp, längd 23 - 26,5 cm.
2 skålfat, längd 22,5 cm.
Såsskål med löst fat.
13 flata tallrikar, diameter 24,5 cm.
12 assietter, diameter 21 cm.
12 assietter, diameter 17 cm.
11 ljupa, diameter 20 cm.
Kanna, höjd 18,5 cm.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 skålfat, längd 22,5 cm.
Såsskål med löst fat.
12 assietter, diameter 21 cm.
12 assietter, diameter 17 cm.
11 ljupa, diameter 20 cm.
Kanna, höjd 18,5 cm.

Smärre slitage.

Antal besök: 1 027