167438. BORDSUR, urverk märkt Japy Freres & Cie. 1800-tal.
Fodral med emaljerad urtavla, märkt "Le Faucheur a Evreux".
Urverk märkt Japy Freres & Cie. Med D'Honneur, pendel finns.
Blekt. Skador. Renoverad, kompletterad.
Kompletterat urverk, originalverk saknas.
Nyckel/nycklar finns.