KRÄFTSERVIS, flintgods, 19 delar, design Alf Wallander, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

167343. KRÄFTSERVIS, flintgods, 19 delar, design Alf Wallander, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Reliefdekor av kräftor.

3 st skålar, diam 23,9 cm
16 st tallrikar, diam 24 cm

Samtliga delar märkta samt med originalkartong.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Reliefdekor av kräftor.

3 st skålar, diam 23,9 cm
16 st tallrikar, diam 24 cm

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 2 830