166973. MAT- OCH KAFFESERVIS, 106 delar, porslin o bestick, Svaneholm 1530.
14 djupa tallrikar
14 små tallrikar
13 assietter
15 tekoppar med 14 fat
15 tallrikar
1 soppterrin
6 kaffekoppar med 14 fat
1 mjölkkanna
6 underlägg
1 sockerskåp
1 såsnipa
10 uppläggningsfat
2 karotter
1 tekanna
1 kaffekanna
12 tårtgafflar
12 kaffeskedar
1 tårtspade
1 sockertång.
Bruksslitage, ngn nagg
Annars fint skick.