Hellas:
11 djupa tallrikar, diameter 23,5 cm.
Flat tallrik, diameter 24 cm.
6 assietter, diameter 20,5 cm.
Skål, längd 24 cm.
1 + 1 uppläggningsfat, längd 28 - 33 cm.
Pigg:
12 kaffekoppar med 10 fat.
Kanna, höjd 15,5 cm.
4 flata tallrikar, diameter ca 23 cm.
2 assietter, diameter 20 cm.
Skål, diameter 17 cm.
1 + 1 uppläggningsfat längd 29 - 35 cm.
Slitage, missfärgningar, skador.
Hellas:
Flat tallrik, diameter 24 cm.
Skål, längd 24 cm.
Pigg:
12 kaffekoppar med 10 fat.
Kanna, höjd 15,5 cm.
2 assietter, diameter 20 cm.
Skål, diameter 17 cm.