16678. PARTI GLAS, 4 delar, bland annat Bengt Orup Johansfors.
Skål, bruntonad glasmassa, Bengt Orup Johansfors.
2 kannor, blå glasmassa, osignerade.
Skål på fot, klar glasmassa, osignerad.
Höjd 20 - 25 cm.
Avslag på en kannas undersida. Enstaka repor.