BORDSPLATEAUER, 2 + 1 st bland annat WMF Württembergische Metallwarenfabrik samt SKÅL PÅ FOT, nysilver, AG Dufva. 1900-tal.

16666. BORDSPLATEAUER, 2 + 1 st bland annat WMF Württembergische Metallwarenfabrik samt SKÅL PÅ FOT, nysilver, AG Dufva. 1900-tal.

Bordsplateau, 1 par, stämplade B (krona) G Imperial, längd 28 cm.
Bordsplateau, WMF Württembergische Metallwarenfabrik, längd 52 cm.
Skål på fot, AG Dufva, höjd 15 cm.

Slitage.
Plateau WMF med breckage.
Låssprintar för spegelglas saknas på paret.
Samtliga spegelglas med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.
Plateau WMF med breckage.

Antal besök: 1 158