Omkringliggande skålad list. Fötter i gulmetall. Kopplat underrede. Höjd 52.5 cm. längd 56.5 cm. Bredd 38.5 cm.
Yt- och bruksslitage. Värme/fuktfläck. Smärre repor/fanerskador.