VÄSKOR, 3 st. Tidigt 1900-tal.

166123. VÄSKOR, 3 st. Tidigt 1900-tal.

"Doktorsväska", brun, papp/metall, tyg, höjd 25, längd 46, bredd 22 cm.
Svart väska med handtag, metall/papp, tygfodrad, höjd 23, länd 40 cm.
Väska i rotting, med läderremmar, och läderförstärkta hörn, handtag i trä, längd 70, bredd 42, höjd 16 cm.

Ålders- och bruksslitage, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 243