SCHATULL, masurbjörk, intarsia, 1900-tal.

165958. SCHATULL, masurbjörk, intarsia, 1900-tal.

Schatull för papper, med två fack och lucka med lås. Monogram i intarsia på ovansidan, "LB".
Höjd 22 cm, längd 42 cm, bredd 28,5 cm.

Slitage, repor, slagmärken.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, repor, slagmärken.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 826