ANKARE, smide, för segelfartyg, 18-1900-tal, proveniens Brantevik Österlen.

165957. ANKARE, smide, för segelfartyg, 18-1900-tal, proveniens Brantevik Österlen.

Ankare, smide, 18-1900-tal, höjd 150 cm, mellan spetsarna 90 cm, ankarkätting 270 cm
Enligt uppgift Brantevik Österlen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 804