2 skålar, 1 vas och 1 väggrelief. Dekor delvis i oxblodsglasyr. Skålarnas diameter 14 och 20, vasens höjd 24 och relief 16 x 21 cm.
Vas med mynningsnagg och glasyrkrackeleringar.
Rolf Palm (1930–2018)