ROLF PALM. Chamotterade stengodsföremål, 4 st. Signerade och daterade Mölle 1964-68.

165873. ROLF PALM. Chamotterade stengodsföremål, 4 st. Signerade och daterade Mölle 1964-68.

2 skålar, 1 vas och 1 väggrelief. Dekor delvis i oxblodsglasyr.
Skålarnas diameter 14 och 20, vasens höjd 24 och relief 16 x 21 cm.

Vas med mynningsnagg och glasyrkrackeleringar.

Rolf Palm (1930–2018)

Gör en kostnadsfri värdering!

Rolf Palm (1930–2018)

Antal besök: 1 162