165832. SERVERINGSSNURROR, 3 st, Digsmed, Danmark, Omkring 1900-talets mitt.
Teak, 40 cm diameter, höjd 8 cm, 8 glasskålar per snurra
Brännmärkta. Enstaka glasdel med etikettmärkning.
Slitage, märken, repor, 2 glasdelar med mikronagg
1 snurra med stötskada.