SERVERINGSSNURROR, 3 st, Digsmed, Danmark, Omkring 1900-talets mitt.

165832. SERVERINGSSNURROR, 3 st, Digsmed, Danmark, Omkring 1900-talets mitt.

Teak, 40 cm diameter, höjd 8 cm, 8 glasskålar per snurra
Brännmärkta. Enstaka glasdel med etikettmärkning.

Slitage, märken, repor, 2 glasdelar med mikronagg
1 snurra med stötskada.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 snurra med stötskada.

Antal besök: 1 050