BESTICKSERVIS, 97 delar, silver, "Uppsala" MGAB.

165669. BESTICKSERVIS, 97 delar, silver, "Uppsala" MGAB.

12 bordsknivar, blad i metall, fyllt skaft, vikt 870 gram, längd ca 20,5 cm.
12 matgafflar, 18,5 cm.
12 bordsskedar, 17 cm
12 smörgåsgafflar, 15,5 cm.
12 efterrättsskedar, 15,5 cm.
6 assiettgafflar, 12 cm.
Såssked, 17,5 cm.
2 serveringsskedar, 20,5 cm.
2 smörknivar, blad i metall, fyllda skaft, vikt 109 gram, 16,5 cm.
Osthyvel, blad i metall, fyllt skaft, vikt 75 gram, 22,5 cm.
Ostkniv, blad i metall, fyllt skaft, vikt 65 gram, 22,5 cm.
12 fiskgafflar, längd 18,5 cm.
12 fiskknivar, längd 20 cm.

Total vikt ca 4307 gram.

Slitage. Blad med fläckar/skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 matgafflar, 18,5 cm.
12 bordsskedar, 17 cm
12 smörgåsgafflar, 15,5 cm.
12 efterrättsskedar, 15,5 cm.
6 assiettgafflar, 12 cm.
Såssked, 17,5 cm.
2 serveringsskedar, 20,5 cm.
12 fiskknivar, längd 20 cm.

Total vikt ca 4307 gram.

Antal besök: 1 587