MATSALSMÖBEL, bord samt fyra stolar, senempir, 1850-tal.

165652. MATSALSMÖBEL, bord samt fyra stolar, senempir, 1850-tal.

Alla delar gjorda i björkträ. Stolar med klädd sits. Bord med skulpterat stativ.
Bord: höjd 77 cm, diameter 100 cm.

En stol med bräkage på bakbenet. Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 949