165233. MATGRUPP, 5 delar, Gustaviansk-stil, 1900-talets fjärde kvartal.
4 stolar. Runt bord med skuren sarg och kannelerade ben. Diameter 115, höjd 75 cm. Tre extraskivor medföljer, 2 x 53 cm.
Bruksslitage, repor, slagmärken.
Sprickbildningar i ryggplatta.